×

Alacaatlı Mah. 4835. Cadde No:18 Çankaya / Ankara
+90 312 230 6 555

YAŞAM BOYU SÜRECEK BİR BESELENME KÜLTÜRÜ

Okul çağı fiziksel, bilişsel ve sosyal büyüme evrelerinin hızlı ilerlediği, beslenme alışkanlıklarının geliştiği, çocukların ev dışı yeme kültürünün de oluştuğu dönemdir. Bu dönemdeki beslenme fiziksel ve ruhsal gelişim için önemli olduğu kadar çocukların hastalıklardan korunması için de önemlidir. Yetersiz ve dengesiz beslenen çocuk ve ergenlerde anemi, vitamin eksikliği, cilt problemleri, zayıflık ve obezite gibi sağlık problemleri görülmektedir. Bununla birlikte dikkat süresinin kısaldığı, sosyalleşme, öğrenme ve algılamada güçlük yaşandığı gözlemlenmiştir. Yeterli ve dengeli beslenmek için bilgilenmek, bilinçlenmek ve disipline olmak son derece önemlidir. Artletics’in uzman diyetisyenleri bu dönemde yaşam boyu sürecek bir sağlıklı beslenme kültürünün temellerini atar. Bu sayede motor ve bilişsel yetenekler gelişir, duygusal ve sosyal zekâ olgunlaşır, beden gelişimi olabilecek en iyi hale dönüşür.

SPOR VE SANAT PERFORMANSI İÇİN PROFESYONEL BESLENME PROGRAMI

Sağlıklı bir diyete sahip olan sporcu veya sanatçı daha geç yorulur, kendini zinde hisseder, performansı artar, hastalanma ya da sakatlanma riski azalır. Sakatlanma halinde ise toparlanma süresi kısalır. Yeterli ve dengeli bir diyet antrenman verimliliğini maksimum seviyelere ulaştırır.

KAMPÜSTE SAĞLIKLA LEZZET YARATAN YEMEKLER

Bastepe Artletics’in uzman diyetisyenleri çocuk ve gençlerin kendi gelişim özelliklerine ve yaptıkları spor, sanat aktivitelerine özel olarak bir beslenme programı yapar. Kampüs içerisinde bulunan Ankara’nın en sağlıklı restoranında her öğrenciye özel yemek menüleri hazırlanır. Okullarından çıkarak kampüslerine gelen öğrenciler burada yemeklerini yerler. Profesyonel mutfakta hazırlanan yemekler, sağlıklı olduğu kadar lezzetleriyle de çocukların ve gençlerin damak tatlarına taptaze artılar katar. Öğrenciler ders ve antrenmanlar öncesi kütüphane ve çeşitli oyunlarla zenginleştirilmiş “Artletics Yaşam Alanı” nda vakit geçirerek enerji toplarlar.