×

Alacaatlı Mah. 4835. Cadde No:18 Çankaya / Ankara
+90 312 230 6 555

SAĞLIK

Beştepe kültürü sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir ruh üzerine eğitimi, sanatı ve sporu inşa etmeyi ilke edinir , tüm kurgularını bu dinamik üzerine oluşturur. Alanında dünyanın sayılı profesörleri arasında bulunan danışma kurulu tarafından yapılandırılmış Artletics Sağlık; çocuk ve gençlere, uzman klinik psikolog, fizyoterapist ve diyetisyen tarafından takip edilerek beden, ruh , eğitim bütünlüğünde gelişme imkânı sunar. Sağlık hizmetlerimiz; branşlar arasında bütünlük ve koordinasyon sağlanarak sürdürülür.

Fizyoterapi Bölümümüzde;

sporcu ve sanatçıların vücut kompozisyonu, postür, fiziksel uygunluk, sportif performans değerlendirmeleri düzenli olarak yapılır. Öğrenciler için uygun branş seçimi yapılarak başarı arttırılırken; doğabilecek sportif sakatlıkların da büyük ölçüde önüne geçilmesi sağlanır. Ayrıca omurga ve diğer eklemlere yönelik detaylı biyomekanik analizler yapılarak, ileride doğabilecek duruş ve eklem bozuklukları ile skolyoz gibi ciddi problemlerin tespiti sağlanır.

Klinik Psikoloji Bölümümüzde;

sporcu psikolojisi, gelişimsel psikoloji, kariyer danışmanlığı alanlarında uzman bir ekip tarafından profesyonel destek sağlanır. Spor, sanat ve sosyal hayatta yükseltilmiş bir bilinç, arttırılmış bir performans, sürdürülebilir mutluluk sağlar.

Beslenme Danışmanlığı Bölümümüzde;

büyüme, sağlığın sürdürülebilmesi, obezitenin önlenmesi, fiziksel gelişim, spor ve sanatta performansın arttırılması için danışmanlık sağlanır. Aynı branşa sahip çocuk ve gençler kişiye özel beslenme programı ile takip edilir. “Artletics Yaşam Alanı” nda uzman diyetisyenin kendilerine özel hazırlamış olduğu menülerle beslenme takibi yapılır.