×

Alacaatlı Mah. 4835. Cadde No:18 Çankaya / Ankara
0850 762 62 16

LCM SERTİFİKASI GEÇERLİLİĞİ

Dereceli sınavlar sektöründe, LCME’nin sunduğu nitelikler, bir üniversite tarafından belgelendirilmesi ve derecelendirilmesi bakımından benzersizdir.

LCME‘nin Sertifika ve Diploma Programları, İngiltere Eğitim ve İstihdam Bakanlığı DFEE’nin ve uluslararası kurullar tarafından gerekli görülen standartlara uygundur. LCME Sertifikaları, İngiltere’deki “Ofqual”, Galler’deki “Qualifications Wales” ve Kuzey İrlanda’daki “CCEA” tarafından tanınan belgelerdir.

LCM sertifikaları GCE-A-Level düzeyine denktir. İngiltere’de RQF ve Avrupa Birliği’nde EQF Sistemi İngiltere “Düzenlenmiş Nitelikler Çerçevesi (RQF)”, İngiltere’deki yetenek kategorilerini, boyutlarına ve zorluk derecelerine göre sınıflandıran bir sistemdir. RQF sisteminin seviyeleri, en düşük giriş seviyesinden (Seviye 1), zorluk derecesi en yüksek olan Doktora (Seviye 8) seviyesine kadar çıkmaktadır.

“Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (EQF)”, farklı ülkelerin yeterliliklerini birbirine bağlayan bir referans çerçevesidir. Avrupa’daki farklı ülke ve sistemlerde yeterliliklerin anlaşılmasını kolaylaştırmak için bir çeviri aracı görevi görür.

LCME Sertifikalarını UWLQ (Universitiy Of West London Qualifications) adlı kuruluş verir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için lütfen tıklayınız