×

Alacaatlı Mah. 4835. Cadde No:18 Çankaya / Ankara
+90 312 230 6 555

CİMNASTİK
Image

Cimnastik eğitimi 2 yaş itibari ile başlar. Cimnastik, esneklik ve dayanaklılık gerektiren bir spor dalıdır. Küçük yaşlarda vücut daha rahat şekil aldığı için kaslar sertleşmeden başlanılması önemlidir. Cimnastik çocuklarda bedensel ve zihinsel gelişimi destekleyerek, estetik bir duruş kazandırırken; vücutta boy, kilo ve kas kitlelerini dengeler. Aynı zamanda dikkat, algı, öz saygı, karar mekanizmasını ve enerjiyi dengeleyerek çocukların okul ve sosyal hayatlarına pozitif değer katar.

Cimnastik Milli Takım Koordinatörü liderliği ve danışmanlığında kurgulanan Artletics Cimnastikte programlar; öğrencilerin sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanır. Hobi gruplarında; denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir- kas koordinasyonu gibi motor becerileri geliştirilirken kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırılır. Her dönem sonunda gelişim düzeyleri ve branşa yatkınlıkları ile ilgili detaylı değerlendirme raporları oluşturulur.

MİLLİ SPORCU OLMAK VE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU “ARTLETİCS”TE MÜMKÜN

Profesyonel eğitim kadrosu ile yarışmacı takımda güçlü bir disiplin ve stratejik bir çalışma ile yetiştirilen sporcular, Artletics’in Türkiye ve Avrupa Şampiyonu olan milli sporcularından ilham alır. Cimnastik Milli Takım Koordinatörünün liderliğinde ilerleyen sporcular, ulusal ve uluslararası yarışmalarda daha pek çok şampiyonluğun en güçlü adayı olarak yetişir.